نتایج و رده بندی مسابقات
  سومین دوره مسابقات زورخانه ای آسیا - مرداد 1390 - بنگلادش
 
 
 سومین دوره مسابقات زورخانه ای آسیا همچون گذشته با برتری ایران به ایستگاه پایانی رسید

ایران قهرمان زورخانه ای آسیا شد

سومین دوره مسابقات زورخانه ای قهرمانی آسیا در شهر داکا (کشور بنگلادش) عصر شنبه 8 مرداد ماه با قهرمانی تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران و نایب قهرمانی تاجیکستان و اختصاص جایگاه سوم و چهارم به عراق و افغانستان به سرانجام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران ؛ باستانی کاران کشورمان توانستند پس از کسب عنوان قهرمانی در رشته تیمی زورخانه ای و همچنین کسب مقام های اول جدول در رشته های هنرهای فردی (چرخ چمنی، چرخ تیز، میل بازی، میل گیری، سنگ و کباده) و کشتی پهلوانی(90+ گیلوگرم) عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کنند . جدول رده بندی مجموع امتیازات (تیمی، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی) به شرح ذیل می باشد :

مجموع امتیازات تیمی :

جمهوری اسلامی ایران: 168 امتیاز، قهرمان ، تاجیکستان: 146 امتیاز، نایب قهرمان ، عراق: 105 امتیاز، سوم

تیمی زورخانه ای :

ایران: 1172 امتیاز ، تاجیکستان: 1020 امتیاز ، نپال: 973 امتیاز ، افغانستان: 821 امتیاز

هنرهای فردی :

سنگ :حمید رضا اعرابی، ایران: 470 امتیاز ، سید محمد زمیراف، تاجیکستان: 463 امتیاز ، زمان عابد محسن، عراق: 395 امتیاز

کباده : مصطفی حسین نژاد، ایران: 282 امتیاز ، کرشان کومار، هند: 281 امتیاز ، حیدر عبدالامیر، عراق: 267 امتیاز

میل گیری سنگین : علی خداوردی، ایران: 407 امتیاز ، صفی الدین آدینف، تاجیکستان: 166 امتیاز ، یاس محمد عبدالعباس، عراق: 159 امتیاز

میل بازی : فرشاد حیدر رضایی، ایران: 546 امتیاز ، عمار ابراهیم حسین، عراق: 224 امتیاز ، احمد شکیب عطایی، افعانستان: 119 امتیاز

چرخ چمنی : توحید فتحی، ایران: 593 امتیاز ، مصطفی نورستانی، افغانستان: 235 امتیاز ، عظمت چیلاف، تاجیکستان: 128 امتیاز

چرخ تیز : مصطفی حیدریان، ایران: 259 امتیاز ، نوروز خولیانف، تاجیکستان: 111 امتیاز ، آبیشک کومار، هند: 108 امتیاز

کشتی پهلوانی :

90+کیلوگرم : آرش مردانی از ایران، قهرمان ، فرهاد آناکولوف از تاجیکستان، مدال نقره ، یوسف ریاض از پاکستان، مدال برنز

80-90 کیلوگرم : عمار ابراهیم حسین از عراق، قهرمان ، محمد موعود رحمان از بنگلادش، مدال نقره ، حسن پیش قدم از ایران، مدال برنز ، نوروز خالنیازف از تاجیکستان، مدال برنز

70-80 کیلوگرم: محمد آزاد از افغانستان، قهرمان ، مصطفی حسین نژاد از ایران، مدال نقره ، ساروت رای از بنگلادش، مدال برنز ، اسماعیل سنگف از تاجیکستان، مدال برنز

60-70 کیلوگرم : سیدمحمود زمیراف از تاجیکستان، قهرمان ، مصطفی نورستانی از افغانستان، مدال نقره ، فرشاد حیدررضایی از ایران، مدال برنز ، حیدر عبدالامیر از عراق، مدال برنز